Czasy

Katarzyna Styl życia Leave a Comment


Miałam mojego bloga nazwać np. travel with kids, bo zakładałam, że będę pisać o podróżach z dziećmi. Ale ostatnio nigdzie nie wyjeżdżamy. Pisałam dość dużo o życiu w Norwegii, bo tutaj żyjemy z trójką naszych dzieci. Zatem nazwa trzyimy i tu całkiem pasuje. Ale przyznaję, od pewnego czasu straciłam zainteresowanie tą rzeczywistością. Oczywiście, żyję w niej, jak każdy, jednak z dnia na dzień zdaje mi się coraz mniej ważna. Obserwuję zmiany, jakie dokonują się na świecie. I to nie są kosmetyczne modyfikacje, ale prawdziwa transmutacja; powstaje cywilizacja, w której się nie widzę i szczerze mówiąc, nie chcę się w niej odnaleźć. Trzyimy zatem znów mogę przedstawić w nowej odsłonie. Bo chcę pisać o tym, co naprawdę jest dla mnie ważne.

Nadciągają na nas ciemności, już tu są. Widzę je wyraźnie, jak przebierając się w piękne szaty i przyozdabiając szlachetnymi słowami wprowadzają cichą rewolucję. Każda rewolucja potrzebuje krwawych ofiar. I ta je ma, choć ich imion nikt nie poznał. Niestety wielu ludzi nie wytęża wzroku ani słuchu, przyjmuje z radością zmiany, które kojarzą im się z wolnością. Piszę kojarzą, ponieważ widzą wspaniałą oprawę, a nie dostrzegają tego, co ukryte. Gdyby mogli zobaczyć co za tym stoi, przeraziliby się.

Ziemia pęka fizycznie, ale i w innym wymiarze. Ludzie stoją po dwóch stronach tej rozpadliny i niebawem już nikt nie będzie mógł pozostać niezdecydowanym po środku. Każdy mieszkaniec naszej pięknej ziemi musi się opowiedzieć, po której jest stronie. Czy jest z nami, czy przeciwko nam. Ludzie Boga i ludzie ciemności. Ludzie życia i ludzie śmierci. Musisz podjąć decyzję, może sobie nie wyobrażasz, jak wiele od niej zależy.
Jeśli nosisz Boga w sercu pewnie wiesz, lub wyczuwasz, o czym piszę. Jeśli jednak wytycznymi na twojej drodze są: tolerancja, wolność i postęp, to inaczej odbierasz to, co się dzieje. Prawdopodobnie nie dostrzegasz duchów, które tutaj działają.

Rozgrywka, która ma miejsce na ziemi, toczy się z resztą już od dawna, dotyczy każdego z nas. Są duchy, które atakują z ukrycia, pod płaszczykiem wspomnianych powyżej idei, haseł. Nie znając kodu trudno jest rozeznać, co stoi za tymi ideami. Założenia mogą wydawać się słuszne, retoryka jest przekonująca. Zwłaszcza dla nas, ludzi początku XXI wieku, bo jeszcze 50 lat temu było inaczej, zło i zepsucie nazywane były po imieniu, teraz dostało nowe, piękne etykiety. Wierzymy w postęp. Są jednak sprawy będące ponad czasem, choć ich istnienie jest ośmieszane, nazywane
zacofaniem.

Ludzie mają nowych bogów, choć czasem twierdzą, że nie czczą żadnego. Dni święte już święte nie są, zabawne jest dla wielu wzywanie imienia Najwyższego. Nie uczy się dzieci szanować rodziców, bo mają przecież wyrosnąć na niezależne jednostki. W obronie zabijania wychodzimy tłumnie na ulicę. Ślub to przeżytek, a seks popularna rozrywka. Okradają nas rządy, jak nierządy. Przykazania Boga rzucono na bruk i zdeptano. Prawa państwowe stają w jawnej opozycji do Dekalogu. Na świecie panoszy się zło, nierozpoznane przez tak wielu. Ludzie dumni z postępu brną w otchłań. Dzwoni ostatni dzwonek, Bóg jeszcze czeka, ale niebawem ten, kto się Go nie uchwyci, pogrąży się w ciemnościach na zawsze. Musisz się opowiedzieć, czyj jesteś. Jeśli chcesz zachować swoją duszę, trzeba ci przygotować się na falę zła, która zaleje świat. Wiara, nadzieja i miłość – te Trzy to nasze drogowskazy, one nas prowadzą. W tych czasach staniemy przed trudnymi decyzjami. Komu się podporządkujesz, komu powierzysz swoje życie? Specjaliście od komputerów, który chce szczepić ludzi przeciw wirusowi, choć w Microsoft z wirusami wciąż ma problemy?

Będziesz miał wybór – przyjąć znak, który narzucą ci rządzący, lub go odrzucić. Jeśli go przyjmiesz, będziesz mógł początkowo liczyć na względną wygodę i bezpieczeństwo. Będziesz mógł podróżować, kupować i sprzedawać. Ale po niedługim czasie wszystko ulegnie zmianie. Będą nękały cię choroby i odkryjesz, że zostałeś oszukany, jednak odwrotu już nie będzie. Znaku się nie pozbędziesz i zrozumiesz, że oddałeś swoją duszę złu, nieodwracalnie. Znienawidzisz ludzi, którzy bez znaku nie będą mogli nic kupić, ani sprzedać. Teraz masz wybór, możesz być po stronie dobra, prześladowany i odrzucony. W biedzie, ale z Bogiem. Jako wolny Człowiek.

Jeśli będziesz miał świadomość, czym naprawdę jest planowane szczepienie i paszport medyczny, czy jakkolwiek to nazwą, zrozumiesz, że nie możesz go przyjąć. Dlatego tak ważne jest budowanie relacji z Bogiem, On da ci siłę.

Bóg czeka z otwartymi ramionami na wszystkie swoje zagubione dzieci. Wracaj do Niego co tchu, przebaczy ci i poprowadzi. Teraz jest jeszcze czas miłosierdzia, niebawem jednak nadejdzie czas sądu. Wtedy trudniej będzie o szczere nawrócenie. Teraz wciąż jeszcze jest czas, by pojednać się z Bogiem, Jezus umarł za Ciebie i zmartwychwstał. To jedyna pewna droga w tych niepewnych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *