Święta na bogato

Katarzyna Styl życia Leave a Comment

Dochodzimy do momentu w którym ci, co mieli, tracą. Restauratorzy, hotelarze, różnej maści przedsiębiorcy polegający dotychczas na własnej pracowitości i smykałce do interesów, zderzyli się ze ścianą niemożności. Zabroniono im pracować, ich dochody drastycznie się skurczyły, najbardziej zdesperowani odbierają sobie życie. Dotyczy to również innych, mniej przedsiębiorczych, ale równie pracowitych ludzi. Wielu odcięto od dotychczasowej możliwości zarabiania. Bogaci w mgnieniu oka ubożeją (oprócz tych najbogatszych, którzy teraz pomnażają majątki, ale to inny poziom i mechanizmy).

Święta też nie będą takie, jakich w większości byśmy sobie życzyli. Więcej niż dotychczas niepewności i znaków zapytania w głowach wielu ludzi. Jednak teraz można zyskać nieziemskie bogactwa!

Patrząc na to, jak kruche są sprawy, na których się opieramy, jak system może zrujnować wysiłek jednostki, aż chce się uciec w miejsce, gdzie łajdactwa zepsutego świata nie sięgają. W miejsce obfite w pokój, radość i ukojenie.

Idąc tym tropem staję nagle w jakiejś ubogiej szopie, w której oprócz siana i osiołka nie ma nic.

Ja jestem tą szopą, a może tym osłem, bo czasem z uporem wierzę, że dużo wiem i wiele mogę, a tak naprawdę nie ja zarządzam biciem serca, oddechem, przyszłością. Sama z siebie nie mam nic, spróchniałe deski przepuszczają deszcz i podmuchy wiatru. Ale właśnie tu, w tej szopie, we mnie, chce się narodzić Bóg. Czeka tylko na moje „TAK”, takie, jak kiedyś wypowiedziała Maryja zgadzając się na wszystko, co Bóg dla niej przygotował, w ciemno. Nie wiedziała, co się ma wydarzyć, wiedział tylko Bóg, a Maryja mu bezgranicznie ufała.

To w tym zaufaniu bierze początek nieprzemierzone bogactwo, niezależne od możnych tego świata. Bóg czeka na nasze „TAK”, by narodzić się w sercu, tej nędznej stajni, którą On swoją mocą może przemienić na mieszkanie godne Króla, Jezusa Chrystusa.

SZCZĘŚLIWEGO BOŻEGO NARODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *