Lysefjord z maluchem

Katarzyna Norwegia, Podróże z dziećmi 2 Comments

DSCN9344

Norwegia to specyficzne miejsce, obfitujące w krajobrazy zachwycające duszę. O ile pogoda jest łaskawa, można z tego korzystać. Aczkolwiek popaść w niełaskę i spędzić cały urlop w deszczu nie jest wcale trudno. A w czasie deszczu dzieci się nudzą, prawda? Nie, nie tutaj. Gdy leje, dzieci jak ślimaki wychodzą na ulice i do woli taplają się w kałużach. Tu bez deszczu bywa nudno. Dlatego w słoneczny dzień dobrze jest zabrać dzieciaki na wycieczkę, choćby pokazać im fiordy.

Preikestolen (czyli ambona) to półka skalna wisząca nad jednym z piękniejszych norweskich fiordów – Lysefjord. Dostać się tam najłatwiej ze Stavanger, portowego miasta położonego na południowo – zachodnim wybrzeżu Norwegii, które ze swoimi niespełna 120 tysiącami mieszkańców jest czwarte co do wielkości w kraju.

Można udać się na rejs po fiordzie i oglądać Preikestolen z perspektywy ryby, albo wspiąć się na wysokość 604 m i spojrzeć w dół, jak ptak. Lub zasiąść na skraju klifu, zwyczajnie, po ludzku. Niektórzy odważni zwieszają nogi z ambony. Inni nawet nie ważą się zbliżyć do przepaści. Z córką w chuście nie bałam się ani bardziej, ani mniej niż zwykle. Metr odległości od urwiska wystarczył, bym wciąż czując się bezpiecznie mogła spoglądać w dół.

Półroczna Kaja większość trasy przespała. Otwierała oko w co piękniejszych momentach – pewnie dlatego, że i ja się zatrzymywałam. A z dzieckiem w chuście jest podobnie jak z dzieckiem w samochodzie – budzi się, gdy tylko pojazd staje. Czy jej się podobało? Nie zwierzyła się w tym temacie, ale też nie narzekała, zatem można uznać, że to miejsce dobre dla dzieci. I przyjazne dla odważnych kobiet w ciąży. Moja koleżanka Ania, choć na zdjęciu pewnie tego nie widać, wybrała się na wycieczkę w siódmym miesiącu ciąży.

DSCN9269    DSCN9265       DSCN9302    DSCN9357

DSCN9286

DSCN9359 DSCN9334 DSCN9332  DSCN9342 DSCN9335 DSCN9323 DSCN9304

 

***

Jeśli tekst wydaje Ci się interesujący, daj mi o tym znać. Twoja opinia jest dla mnie cenna.

Możesz to zrobić:

dzieląc się swoimi przemyśleniami w komentarzu

udostępniając wpis znajomym

A jeśli lubisz czytać naszego bloga, polub nasz fanpage tutaj

Dobrego dnia!

***

Comments 2

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *