Barnevernet i nienawiść

Katarzyna Norwegia 9 Comments

Dagbladet, jedna z najpoczytniejszych norweskich gazet, przeprowadziła badanie ankietowe wśród pracowników Barnevernet (instytucja ds. ochrony dzieci). Większość z nich uważa, że media społecznościowe sprawiły, że ich praca jest trudniejsza i przyczyniają się do większej ilości gróźb. Niektórzy pracownicy mówią, że groźby dotyczą ich własnych dzieci i obawiają się, że sytuacja ich i ich rodzin może stać się bardzo zła zanim władze coś zrobią.

Gazeta na pierwszej stronie zamieszcza zdjęcia osób, które są administratorami grup społecznościowych na facebooku i będących przeciwnikami Barnevernet, obok zdjęć umieszcza tytuł „Tak rozprzestrzenia się nienawiść w sieci“.

W środku numeru zamieszczone są słowa administratorów grup z facebooka, którzy oskarżani są między innymi o to, że w ich grupach zamieszczane są dane pracowników BV wraz ze zdjęciem (mam wrażenie, że artykuł wraz ze zdjęciami administratorów to klasyczne „oko za oko“).

W sumie do pięciu działających na facebooku grup należy ponad 25 tysięcy osób. Krytycy BV dzielą się czasami pełnymi wściekłości komentarzami na temat pracowników tego urzędu, które niekiedy przyjmują formę gróźb. Czasem bardzo mocnych i dosadnych.

Wielu z najbardziej aktywnych członków to osoby, które straciły dzieci (tzn. zostały im odebrane przez BV) i jest to wyraz ich frustracji. Okazuje się, że nie tylko Polacy mieszkający w Norwegii skarżą się na działania Barnevernet.

Ale posłuchajmy co mają do powiedzenia administratorzy skojarzeni na okładce gazety z szerzeniem nienawiści wobec pracowników Barnevernet.

Większość ludzi dała sobie wyprać mózgi skorumpowanym, zakłamanym socjalistycznym rządom – mówi Oddvar Espegard. Poświęcił dwa lata na zapoznawanie się z dokumentacją i twierdzi, że człowiek powinien to czytać i przestać wierzyć władzom, które zezwalają Barnevernet niszczyć życie tysięcy dzieci i ich rodzin. Życie dzieci, które zostały odebrane z błahych powodów jest zniszczone i dotyczy to również ich najbliższych. Większość z nich słabo sobie radzi w życiu.

Kjetil Dreyer, administrator innej grupy opowiada, że założył ją bo zobaczył, że BV straciło kontrolę nad swoimi pracownikami. System nie ma wystarczającej kontroli do canada goose coats go on sale http://www.rooshooters.com canada goose authentic patch, a prywatne firmy mogą obracać ogromnymi sumami w związku z działalnością intytytucji. Jest zdziwiony, że prasa tego nie dostrzegła. Uważa, że to nie pracownicy Barnevernet są ofiarami, tylko dzieci, rodzice i całe rodziny są ofiarami tej isntytucji. Jeśli wybierasz pracę związaną z zabieraniem dzieci z rodzin musisz liczyć się z nienawiścią wobec ciebie i twoich najbliższych.

canada goose down pillow https://www.canadagoosessale.net canada goose 2015 winter Ken Joar Olsen, administrator kolejnej grupy, który we własnej rodzinie doświadczył skutków działań BV mówi, że norweskie media bardziej są zajęte krytykowaniem prezydentów innych krajów i łamaniem praw człowieka na świecie, niż przypadkami łamania ich na własnym podwórku.

Jak mówi jest to nierówna walka, jak biblijny pojedynek Goliata z Dawidem. Po jednej stronie stoją czasem zastraszani pracownicy BV, a po drugiej tysiące dzieci i rodzin, z których spora część czuje się ofiarami systemu.

 

***

Jeśli tekst wydaje Ci się interesujący, daj mi o tym znać.

Możesz to zrobić:

dzieląc się swoimi przemyśleniami w komentarzu

udostępniając wpis znajomym

A jeśli lubisz czytać naszego bloga, polub nasz fanpage tutaj

***

Comments 9

 1. Myślę, że u nas w Polsce podobna instytucjia czasem by się przydała. Niby są MOPSY czy MOPRY ale co rusz gdzieś jakieś dziecko pobite, albo gorzej.Osobiscie widziałam sytuacjie gdzie dzieci nie chodziły ponad rok do szkoły, i tak kurator był, dyrekcja wiedziała pracownik socjalny też, a rodzina sobie robiła państwo w państwie. Tyle zaniedbanych dzieci się widzi pracownicy socjalni chodzą ale gdzieś ten cały system szwankuje.Ostatnio znajoma opowiadała, że była świadkiem jak w przedszkolu matka biła dziecko … Dlaczego nikt nie reaguje? Słyszałam, że Barnevernet ma też ciemną stronę, ale Ty się nie martwisz więc sądzę że można z nim żyć w zgodzie… W Polsce dzieci już w przedszkolu są zmuszone do spania, siedzenia nawet do jedzenia, w szkole podobnie. Jako przykład wyciąga się to że w ” naszych czasach” nas bito linijką itp.Tak a w średniowieczu za kradzież bułki ucinano dłoń, a za czary palono na stosach…W Polsce dzieci dalej nie wszędzie są traktowane jak ludzie, niestety nie wszędzie…

  1. Post
   Author

   To co można usłyszeć o tragediach w Polsce dotyczących dzieci mrozi krew. U nas (w Polsce) panująca znieczulica dotyczy też traktowania dzieci, czy kobiet (żon) i to jest masakra. Tu z kolei państwo próbuje kontrolować rodziny i czasem ta kontrola sięga za daleko. Problemem w Norwegii jest to, że instytucja która tym się zajmuje działa obok prawa – nikomu nie musi się tłumaczyć i czasem decyzje o odebraniu dziecka są niewspółmierne do sytuacji. Innym razem jak najbardziej wskazana ze względu na jego dobro.

 2. Tak też się zgadzam, że u Nas w Polsce powinno funkcjonować coś podobnego tym bardziej po tym co się czyta na codzień 🙁 coraz więcej rodzinnych tragedii.
  Może nie zawsze dzieci są odbierane tam gdzie powinny ….
  Ja osobiście nie znam nikogo kto miał do czynienia z barnevernet ale chyba bez powodu nie przychodzą i nie odbierają dziecka :/

 3. Piszecie że taka instytucja by się w Polsce przydała ?? W Norwegii wystarczy anonimowy donos aby rodzinie zrobić piekło miłośnikom zamordyzmu państwowego polecam wyjazd z dziećmi do Norwegii i możemy przeprowadzić eksperyment jak się będziecie czuć jak wam bezpodstawnie zabiorą dzieci o oddadzą do rodziny zastępczej gdzie dzieci będą wykorzystywane seksualnie co jest normą tutaj filmik jak zabiera się dzieci pożytecznym idiotom którzy chcieliby tego samego w Polsce ku przestrodze https://www.youtube.com/watch?v=yEGzBcbYWgw

  1. Zapraszam tu: https://bvdrugastrona.blogspot.no/
   Miejsce dla polaków, którzy chcą się bardziej zapoznać z systemem barnevernet w Norwegii. Blog skupiony na statystykach, prawie, rutynach oraz moich własnych doświadczeniach. Wszystykie informacje są wzięte z zaufanych i oficjalnych stron norweskich.

   Spójrzmy razem na fakty z… drugiej strony.

 4. Faszysci w obozach zaglady byli zmuszani do mordu ? Podobnie Tzw pracownicy bv nie sa zmuszani do mordowania rodzin biologicznych , fauszywego zeznawania w sadzie .Pomijam fakt iz norwegia to najbardziej patologiczny kraj swiata patrzac po ilosci zabranych dzieciach i po interwencjach rodzinnych LUB korporacja bv zatracila swe idealy i stala sie firma muszaca przynosic dochody .

  1. Zapraszam tu: https://bvdrugastrona.blogspot.no/
   Miejsce dla polaków, którzy chcą się bardziej zapoznać z systemem barnevernet w Norwegii. Blog skupiony na statystykach, prawie, rutynach oraz moich własnych doświadczeniach. Wszystykie informacje są wzięte z zaufanych i oficjalnych stron norweskich.

   Spójrzmy razem na fakty z… drugiej strony.

 5. Zapraszam na strone fundacji wqq.fundacja-pomoc-rodzinie.com. Błogoslawieni którzy nie widzieli a uwierzyli- opieka społeczna w Norwegii to patologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *